Special Interest Tours Muhteşem Hindistan Turu!

Muhteşem Hindistan Turu!

Starting From
$2449

TOUR GALLERY

Route: Amritsar - Delhi - Varanasi - Khajuraho - Agra - Ranthambhore - Jaipur
Tour Type: Private Tour
Duration: 12 Days 11 Nights
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 • İstanbul (IST) –Delhi –İstanbul (IST) parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti
 • Amritsar (1) & Varanasi (1) & Kahajuraho (1) & Rathambhore (2) & Agra (1) & Jaipur (2) & Delhi (3) olmak üzere toplam 11 gece oda kahvaltı ve akşam yemeği bazında konaklama
 • Alan – otel – Alan transferleri
 • Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri
 • Varanasi de Ganj nehri üzerinde tekne turu
 • Eski Delhi’de Riksa turu
 • Rathambhore de 3 safari
 • Belirtilen 4* otel kategorileri vb. Yarım Pansiyon konaklama
 • Tüm şehirler arası transferler & İç hat uçak biletleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı vergileri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (25 euro)
 • Rehber ve şoför bahşişler
 • Vize ücreti (80 Euro)
 • ITINERARY

  1. Gün

  20.10.2017:Türkiye’ den Ayrılış

  1. Gün

  21.10.2017: Amritsar

  İstanbul’dan ayrılıp Hindistan’ın Pencap bölgesine, Sihlerin antik kenti Amritsar’a gidiyoruz. Otele giriş işlemlerimizi halledip Pakistan ve Hindistan’ın VVagah sınırına gidip asker değişimini ve sınır kapılarının kapanış törenini izliyoruz.

  1. Gün

  22.10.2017: Delhi

  Otelde aldığımız kahvaltı ardından Sihlerin hayatlarına daha yakından bakma şansını elde edeceğiz. Manevi ve tarihsel geleneklerinin yaşayan sembolü kabul edilen, Sihlerin Mekke’si olarak bilinen ‘Altın Mabet’ ziyaretini gerçekleştiriyoruz. S warn a Shatabdi ekspresi ile 16.55 treni ile Amritsar’dan ayrılıp Delhi’ye gidiyoruz.
  Gece 23.05’de Delhi’de olacağız. Otele yerleşiyoruz.

  1. Gün

  23.10.2017: Delhi

  Dinlenmenin ardından ‘Qutub Minar’ Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan, 72 metrelik dünyanın en yüksek tuğla minaresine sahip bir yapı, ardından Unesco Dünya Mirası ilan edilen “Hümayun ‘un Türbesi” ki Taj mahal’e ilham kaynağı olduğu söylenir. Diğer durağımız Mahatma K. Gandhi’nin son 4 ayını geçirdiği ve 30 Ocak I948’de suikaste uğradığı “Birla Evi” ve Mahatma Gandhi anıtı, hemen ardından Jama Mescit ve Kızıl Kale ziyaretini ve Parlamento Binası ve 1. Dünya Savaşı sırasında hayatlarını kaybeden askerlerin anısına dikilen “Hindistan Kapısı Anıtı” ziyaretleriyle gezimiz otelde biter.

  1. Gün

  24.10.2017: Varanasi

  Sabah Indigo Havayollarıyla 08.55’de Varanasi’ye gidiyoruz. Dünyada ki en eski yaşayan şehirlerden biri kabul edilen bu kutsal şehrin sokaklarının havasını soluyacağız. Otelimize yerleşiyor ve biraz yorgunluk atıyoruz. ‘Riksa’ larla akşamüzeri “Ganj’da Gece Ayini” ni izlemek için otelimizden ayrılacağız. Burada, hava kararınca başlayan, Ganj Nehri’nin kıyısındaki “ghat” larda yapılan “Ganj’ı kutsama törenlerini izleyeceğiz.

  1. Gün

  25.10.2017: Khajuraho

  Ganj nehrinde gün doğumu ile başlayan “Ganj’da Sabah Ayinleri” ni izlemek üzere nehir kenarına giderek, teknemize bineceğiz. Bir Hindu için Varanasi’ de ölmek, ruhun tekrar dünyaya gelmesinden kurtulmasını ve “Moksha” ya ulaşmasını sağlar. Tekne turumuz esnasında, Ganj nehri kıyısındaki ghat’larda yıkanan insanlara ve ölü yakma törenlerine şahit olacağız. Tur bitiminde tekrar otobüsümüz ile otelimize dönüp, kahvaltımızı alacağız. Biraz dinlendikten sonra Varanasi’ nin önemli tapınaklarını gezeceğiz. Buda ‘nın ilk vaazını verdiği Sarnath ‘a gidiyoruz. Gezinin ardından Jetair Havayolları ile 12.40 uçağına gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşamüstü serinliğinde Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan Khajuraho Tapınakları; duvarlarında binlerce erotik figürlü kabartmalar bulunan tapınakları gezeceğiz.

  1. Gün

  26.10.2017: Agra

  Sabah kahvaltımızın ardından Khajuraho şehrinin sokaklarında gezmeye devam edeceğiz. El sanatları atölyeleri ve güzel sokaklarıyla bizleri büyüleyecek bir şehir. Daha sonra araç yolculuğumuz başlıyor ve yaklaşık 150 km sonra Orchha şehrine varıyoruz. Hem mimarisi hem de saklı kalabilmiş duvar resimleri ile bizleri Budist inanışının temellerine götürecek. Bhopal Shatabdi ekspresi ilejhansi’ den 18.10’da kalkan trenimiz, 20.40’da Agra’ ya varacak.

  1. Gün

  27.10.2017: Ranthambhore

  İlk olarak, dünyanın 7 harikasından biri seçilen, yapımı 21 yıl süren ve aşk uğruna inşa edilen en güzel yapı olan “Taj Mahal” i gezeceğiz ve ardındanl saat daha yol kat ederek Agra şehrine; Şah Cihan’ın ölmeden önceki 7 yılını hapis olarak geçirdiği “Agra Kalesi” ni geziyoruz. Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan 16. yy. sonlarında, Moğol hükümdarlığına başkentlik eden “Fatehpur Sikri” şehrini ziyaret edeceğiz. Gün batımı için orada kalacağız. Uzun bir gün ve 3,5 saatlik yolculuğun ardından Hindistan’daki en önemli kaplan sığınaklarından biri ve vahşi yaşam fotoğrafçılarının da sıkça geldiği bir park olan Ranthambhore’ dayız.

  1. Gün

  28.10.2017: Ranthambhore

  Tümgün milli park içerisinde safari yapıyoruz. Hem flora hem de faunasıyla büyüleyecek.

  1. Gün

  29.10.2017: Jaipur

  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra ‘Zafer Şehri’ olarak adlandırılan Jaipur’ da olacağız. Kraliyet Sarayı’ nı, müzesini ve sokaklarındaki dükkânlarıyla meşhur Tripolla ve Chandpol Bazaar caddelerini geziyoruz.

  1. Gün

  30.10.2017: Jaipur

  Rajput mimarisinin en harika örneklerinden biri olan “Amber Kalesi” gezisi ardından gökyüzü gözlem merkezi “Jantar Mantar” ve Jaipur’un simgesi “Havva Mahal” gezisi yapılıyor. Akşamı ise panayırda yemek ve eğlence ile bitiriyoruz.

  1. Gün

  31.10.2017: Delhi

  6 saatlik araç yolculuğundan sonra Delhi’ye varıyoruz. Eksik kalan ve görmek istediğimiz yerlere gidebilir ya da gününüzü istediğiniz gibi şekillendirmenize yardımcı olabiliriz.

  1. Gün

  01.71.2017: Delhi ve Uçuş Türkiye’ ye dönüş.

  NOTE

  Emirates Hava Yollari ile 4* Otel konaklamali US $ 2449
  Turk Hava Yollari ile 4* Otel konaklamali US $ 2799
  Emirates Hava Yollari ile 5* Otel konaklamali US $ 2849
  Turk Hava Yollari ile 5* Otel konaklamali US $ 2999
  Daha fazla bilgi için info@barefootplustravel.com yada WhatsApp +905552428560 tan ulaşabilirsiniz.

  Optional tours that you can add to your itinerary

  Details$2449
  Amritsar - Delhi - Varanasi - Khajuraho - Agra - Ranthambhore - Jaipur